KPSS Sınavına hazırlanmakta olan sevgili dostlar,

Bildiğiniz gibi KPSS sınavında tarih dersi konuları içerisinde %70-%80 oranında İnkılâp tarihi sorulmaktadır. Elde olmayan sebeplerden ötürü KPSS tarih notları paylaşımına bir süre ara vermiştik. Ancak tekrar işimizin başındayız. KPSS sınavında çıkan İnkılap tarihi soruları ve liselerde okutulan tarih ders kitaplarını tarayarak oluşturduğumuz güncel ders notları umarız işinize yarar.

Tamamen ücretsiz olarak paylaşıma açtığımız İnkılap Tarihi ders notlarımızdan faydalanarak;

  • Ön lisans mezunlarının girdiği KPSS sınavının genel kültür bölümündeki İnkılap Tarihi sorularını,
  • Lisans mezunlarının girdiği KPSS sınavının genel kültür bölümündeki İnkılap Tarihi sorularını,
  • Tarih Öğretmeni olmak için KPSS sınavına giren arkadaşlarımız öğretmenlik alan bilgisinde yer alan İnkılap Tarihi sorularını çözebileceğinizi umut ediyoruz.

Umarız çıktığınız bu meşakkatli yolda sizlere bir nebze de olsa faydalı olabiliriz. Şimdiden hepinize kolay gelsin…

Aşağıdaki linklerden ünite ünite KPSS için hazırlanan T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersine ait PDF formatlı ders notlarına tamamen ücretsiz ulaşabilirsiniz.

KPSS Ders Notu 14 İnkılap Tarihi -2- I. Dünya Savaşı PDF İNDİR

DİKKAT: Sevgili KPSS adaları, gelecekteki meslektaşlarım. 2017 yılında tarih dersleri müfredatında yapılan son değişikliklere ve bu değişikliklere bağlı olarak hazırlanan tarih ve T.C. İnkılâp Tarihi ders kitaplarına bazı konular eklenirken bazı konular da çıkarıldı. Bu bağlamda İnkılâp Tarihi dersi müfredatına Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi dersi müfredatı da eklendi. Tekrara düşmemek adına bu konulara zaten Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi KPSS ders notlarımızda yer vereceğimiz için bu bölümde yer vermedik. Biraz daha açıklayıcı olmak gerekirse;
  • Yeni İnkılap Tarihi ders kitabında 4. Ünite iki savaş arası dönemde Dünya ve Türkiye’dir. Bu ünitede Atatürk Dönemi iç ve dış politik gelişmeler ve Çağdaş ders notlarımızda 1. ünite olarak geçen 20. yüzyılda Dünya konuları işlenmektedir.
  • Yeni Ders Kitabında 5. Ünite İkinci Dünya Savaşı Sürecinde Türkiye ve Dünya’dır. Bu Ünite de Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi notlarımızda 2. Dünya Savaşı olarak geçmektedir.
  • Yeni Dersi Kitabında 6. Ünite İkinci Dünya Savaşı sonrasında Türkiye ve Dünya’dır. Bu ünite Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi notlarında Soğuk Savaş Dönemi olarak geçmektedir.
  • Yeni Ders Kitabında 7. Ünite Toplumsal Devrim Çağında Dünya ve Türkiye’dir. Bu ünite Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ders notlarında Yumuşama Dönemi olarak geçmektedir.
  • Son olarak Yeni İnkılap Tarihi ders kitabında 8. Ünite olan 21. yüzyılın eşiğinde Türkiye ve Dünya konusu, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ders notlarında Küreselleşen Dünya Konu başlığı altında işlenmektedir.

Tüm Bu konular için sitemizde yer alan Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi KPSS ders notlarından yararlanabilirsiniz. Saygılar.